Konfirmation
Konfirmandbilleder
Konfirmationsfotograf
Mangler I en konfirmationsfotograf? Jeg tager gode billeder af konfirmanden på konfirmationsdagen i kirken, med efterfølgende fotoshoot i flotte omgivelser i nærheden samt af festen. Så kan I altid mindes og se tilbage på denne vigtige dag.

Kontakt
Få et godt tilbud
Send en forespørgsel herunder, så vil jeg vende tilbage til dig med en pris.

Konfirmand
Konfirmationsbilleder
For mange unge er konfirmationsdagen en helt særlig dag. Her træder de for alvor træder ind i de voksnes rækker. Konfirmationskjolen eller jakkesættet er valgt med omhu. Konfirmationshåret er sat til perfektion. Der er sørget for flotte detaljer til konfirmationsfesten. Derfor er det vigtigt at eviggøre disse minder med smukke billeder. Så kan I nemlig altid genopleve dagen, når I ser billederne.
Lad mig fange den gode stemning på konfirmandens dag. Jeg tager smukke fotos i kirken af selve ceremonien. Herefter tager jeg portrætter af konfirmanden med familie og venner. Efter portrætterne finder vi nogle smukke omgivelser i nærheden. Her tager vi et foto shoot og får nogle super flotte, naturlige billeder af konfirmanden. Det kan enten være på et naturområde eller foran en flot bygning. Mulighederne er mange.
Jeg vil lade konfirmandens personlighed komme til udtryk på billederne. Det kan f.eks. være at konfirmanden ridder. Her ville det være oplagt at fotografere konfirmanden, der ridder på en hest, på sine konfirmationsbilleder. Jeg bliver gerne til konfirmationsfesten og fotograferer alle de sjove, rørende og gode taler. Bordopdækningen og maden fotograferer jeg også. Kort sagt, tager jeg gode billeder hele dagen, der fortæller den fulde historie om konfirmandens store dag.